Відкритий лист звернення трудового колективу ПАТ “УКРТРАНСГАЗ” до Президента України Петра Порошенка


 

Президенту України

Порошенку П.О.

 

Відкритий лист до Президента України

від трудового колективу ПАТ«УКРТРАНСГАЗ»

Багатотисячний трудовий колектив Публічного акціонерного товариства «УКРТРАНСГ АЗ» занепокоєний загрозливою ситуацією загальнонаціонального характеру, яка склалася в газотранспортній галузі.
На початку червня цього року Кабінет Міністрів України заявив про початок реструктуризації ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» шляхом його розділення на дві компанії – «Українську газотранспортну систему» та «Українські газові сховища». Це було зроблено без попереднього обговорення із спеціалістами ПАТ «УКРТРАНСГАЗ», провідними науковими установами України та інформування профспілкових організацій, що передбачено Галузевою угодою.
В зв’язку з цим, у працівників ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» виникає багато запитань і занепокоєння щодо подальшого надійного функціонування газотранспортної системи. Адже підземні сховища є невід’ємним складовим технологічним елементом діючої газотранспортної системи, які забезпечують надійне безперебійне і раціональне постачання газу споживачам України та надійність транзиту газу.
В данному випадку посилання на вимоги енергетичного законодавства Європейського Союзу є некоректними, тому що норми ЄС забороняють одній компанії об’єднувати під своїм крилом три різні функції: видобуток, транспортування і продаж вуглеводнів. Розділення ж транспортування і зберігання не є обов’язковим.
Публічне Акціонерне Товариство «УКРТРАНСГАЗ» є самодостатньою структурою, яка володіє високим технічним, технологічним та інтелектуальним потенціалом і упродовж десятків років забезпечує надійне безберебійне постачання природного газу споживачам України та транзит російського газу країнам Європейського Союзу.
Надійність функціонування газотранспортної системи забезпечується, в першу чергу, завдяки вже традиційному, упродовж десятків років, укомплектовуванню висококваліфікованними спеціалістами-професіоналами всіх рівнів управління газотранспортною системою.
На початку квітня цього року на посаду Голови Правління ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» призначено Лохмана Ігоря Вікторовича – досвідченого фахівця, який у свої 38 років, за 16 років трудової діяльності в

газотранспортній системі, пройшов шлях від машиніста технологічних процесів до головного інженера ПАТ «УКРТРАНСГАЗ».
За час своєї діяльності Ігор Лохман активно налагоджував зв’язки з газотранспортними компаніями країн Європейського Союзу, брав активну участь у підготовці аналітичних матеріалів і переговорах з представниками СС в Брюсселі, Братиславі, Берліні, а також безпосередньо із Словацькою газотранспортною компанією щодо організації реверсних поставок із Словаччини.
За два місяці роботи на посаді Голови Правління ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» у цей непростий у державі час, Ігор Лохман професійно згуртував всю трьохрівневу управлінську вертикаль для оперативного вирішення нестандартних проблем, таких як аварійно- відновлювальні роботи після диверсійного пошкодження експортного газопроводу, термінова організація разом із профспілками виїзду частини працівників УМГ «ДОНБАСТРАНСГАЗ» та членів їх сімей із небезпечних зон проведення АТО тощо.
На профспілковій звітно-виборній конференції Укртрансгазу, яка відбулась в кінці травня у м.Черкаси, Ігорю Лохману, як Голові Правління Товариства, від понад 100 делегатів було висловлено повний вотум довіри, а його програма дій щодо подальшого функціонування та розвитку ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» була схвалена одностайно.
І раптом, 10 червня 2014 року в кінці робочого дня, без пояснення підстав надходить факсограма за підписом Голови Правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» про відсторонення Ігоря Лохмана від виконання обов’язків Голови Правління ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». Це сталося без відповідного засідання та рішення Правління чи Наглядової Ради Товариства.
Тобто відбулося ігнорування і норм Статуту Товариства і найголовніше, ігнорування думки багатотисячного колективу та інтересів газотранспортної системи України.
Такі дії Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» вважаємо шкідливими не тільки для газотранспортної системи, але і для держави в цілому. Багатотисячний трудовий колектив ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» і надалі готовий забезпечувати надійну і безперебійну роботу газотранспортної системи України. Запорукою цьому є добросовісна праця та професійна відданість всіх працівників Укртрансгазу.

Але ми вимушені звернутися з публічним відкритим листом і до нашого засновника Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» і до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з вимогою дати можливість ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» у своїй діяльності керуватися виключно Законами України, нормами Статуту Акціонерного Товариства та інтересами газотранспортної системи, а не інтересами чи настроями окремих осіб.
За дорученням трудового колективу, з повагою,

 

Голова Ради голів профкомів

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»                                                    Богдан Бабій

 

Заступник Голови Ради голів

Профкомів ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»                               Віктор Гончаров

 

Скан-копія звернення

Реклама

One thought on “Відкритий лист звернення трудового колективу ПАТ “УКРТРАНСГАЗ” до Президента України Петра Порошенка

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.