22-23 серпня Об’єднаний профком працівників апарату АТ «Укртрансгаз» організував дивовижний і романтичний відпочинок – екскурсію «Вінниця – Перлина Поділля».
Вінниця – прекрасне місто, тут приємно відпочивати, гуляти, насолоджуватись життям. Для нас, гостей міста, було запропоновано знайомство з цікавинками Вінниці, з тими місцями, які обов’язково потрібно побачити. І це не просто місця, це історичні пам‘ятки, які роблять Вінницю особливим містом!
Всі, хто приїздить до Вінниці, знають, що тут можна помилуватися красивою архітектурою, відвідати пам’ятки культури та мистецтва, а ввечері відпочити, спостерігаючи барвисте світломузичне шоу на воді.
Серед головних пам’яток Вінниці особливу увагу треба приділити трьом дійсно унікальним, аналогів яким в інших містах України немає:
Колишня ставка Гітлера:
Незважаючи на те, що на сьогоднішній день колишня ставка Гітлера Вервольф практично зруйнована, комплекс є одним з найзагадковіших споруд в центральному регіоні України. Сюди і досі влаштовують справжні експедиції.
Музей-садиба Пирогова:
Музей Пирогова відкритий на території садиби Вишня, де останні 20 років жив і працював видатний хірург, анатом, вчений і педагог, Микола Іванович Пирогов. Його вважають засновником військово-польової хірургії та Товариства Червоного Хреста. Музей-садибу Пирогова відносять до найважливіших об’єктів культурної спадщини України!
На території музею зберігся будинок, в якому жив Микола Іванович Пирогов, залишились речі, які «розповідають» все про життя і діяльність всесвітньовідомого лікаря; є музей-аптека з інтер’єрами приймальні та операційної. Неподалік церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло видатного вченого та меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені самим Пироговим.
Світломузичний фонтан Рошен.
Це найбільший в Європі світломузичний фонтан і безумовно найкращий для романтичних вечірніх прогулянок.
Окрім цих культурних пам’яток у Вінниці ще є багато чого цікавого. І ми ще встигли побачити у милому містечку:
Водонапірну вежу -візитівку Вінниці. Це 109-річна Башта на Європейській площі, яка була побудована у 1911 році для першого міського водопроводу.
Вінницькі мури -історико-архітектурний комплекс, який складається з оборонних і храмових споруд XVII століття, а також включає єзуїтський монастир, костел, колегіум і конвікт (гуртожиток), домініканський монастир і костел, навколишні їх фортечні мури.
Спасо-Преображенський кафедральний собор,що був зведений в XVIII, як костел Домініканського монастиря.
У центрі міста можна потиснути руку й обійняти монументальну власницю готелю «Франція», зодягнуту в металічне мереживо та парчу, побачити вінницький трамвай та єврейський квартал- Єрусалимка.
Екскурсія виявилась дивовижною та незабутньою, враження переповнювали, проте нажаль ще багато залишилось непобаченого.
До нових зустрічей Вінниця – Перлина Поділля!
Фотозвіт: